Bayi Girişi

HABERLER

EKOKLİNKER, BALIKESİR MİMARLIK ODASI İLE ANTANDROS’DA

29Eyl'17

Işıklar Yapı Ürünleri Ekoklinker ile yol almaya devam ediyor…

Işıklar, Ekoklinker tanıtım turu kapsamında 14 Eylül'de Balıkesir Mimarlar Odası ile bir araya geldi. Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Kaz Dağları eteklerinde bulunan Antandros Antik Kenti'nde bir araya gelinerek etkinliğe başlandı.  Kazısı 16 yıldır çeşitli aralıklarla sürdürülen bu eski Roma yerleşiminde gezinti yapan mimarlar, M.Ö. 4'ncü yüzyıla ait ev temellerinin bulunduğu Antandros Antik Kenti hakkındaki inceleme ve görüşlerini günümüz yapıları üzerinde değerlendirdiler. 

Ege Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Gürcan Polat'ın kazı başkanlığını yürüttüğü heyette, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden çok değerli akademisyenler yer alıyor. 

Balıkesir Mimarlar Odası ile yapılan bu ilgi çekici gezintinin ardından seminer alanına geçildi. Ağırlıklı olarak Ekoklinker olmak üzere tüm Işıklar ürünleri hakkında teknik bilgiler aktarıldı. %100 kil içerikli ürünler hakkında verilen detaylı bilgiler kapsamında uygulama ipuçları verildi. Özellikle Ekoklinker'i yakından inceleme fırsatı bulan mimarların, gerek yapısı, gerek kullanım esnekliği ve projeye kattığı avantajlar karşısındaki ilgileri gözlerden kaçmadı. Ürünün ses ve ısı yalıtımı hakkında yetenekleri karşısındaki beğenilerini Türk Yapı Malzemeleri'ne önemli bir kazanım olduğu görüşleriyle dile getirdiler. 

Yoğun geçen etkinliğin ardından tüm katılımcılar ile birlikte akşam yemeğine geçildi: Yoğunluğun yerini hoş sohbet aldı.  

Katılımcılarımıza gönülden teşekkürlerimizi sunuyor, tekrar bir araya gelme dileklerimizi sunuyoruz… 

DİĞER HABERLER
TÜM SEMİNER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR