YİĞİT DEMİR
PROJE KOORDİNATÖRÜ
IŞIKLAR,
YAPILARA
BÜTÜNLÜK
KAZANDIRIYOR!
Altınordu Futbol Meslek Okulu Projesi
Kaplama Tuğla KT/1 215x65x15 cm
Cotto CT/06L3 300x300x12 cm
Özel yapım derz dolgu
İzmir’de ‘Gerçek Profesyonel Futbolcu’ olma yolunda emin adımlarla çalışmalarına devam eden Altınordu Futbol Meslek Okulu, Altınordu Ana Yerleşke yatırımı için Işıklar Yapı Ürünlerini tercih etti. AFBA İnşaat Proje Koordinatörü Sn. Yiğit Demir ile yapılan söyleşide ‘Neden Tuğla?’ sorusu kendisine yöneltildiğinde; ev değil toplu yaşama alanları inşa ettiklerini ve bu alanların doğallık, sağlamlık, fonksiyonellik ve kullanım kolaylığı sağlaması gerektiğini önemle belirtmiştir. Sıcak ve samimi ortamlar yaratabilmek adına perde rengi üzerinde bile günlerce görüştüklerini belirten Yiğit Demir, en küçük detaylara önem verdiklerinin altını çizmiştir.
IŞIKLAR, SPOR FAALİYETLERİNE
DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR
Avrupa’da birçok spor tesisinin incelemesinden sonra yerleşkede kullanılacak malzemeye karar verilmiş ve yatırımcılar tarafından doğal malzemelerin kullanılmasına olanak sağlanmıştır. Yüzde yüz doğal bir malzeme olan kaplama tuğlalar, hem modern mimarideki yeri hem de çok uzun yıllar dayanıklı olması nedeniyle Altınordu binası dış cephesinde kullanılmıştır. Yine bir ilki gerçekleştiren Işıklar, kulübün rengiyle uyumu sağlamak adına, özel üretim "Işıklar Flex Derz Dolgusu"nu üreterek projeye özel çözümler sunmuştur. Ayrıca projenin dışında yer alan zeminler de Işıklar Cotto serisi ile tamamlanmıştır. Böylece, FIFA standartlarında tribünlü 5 saha, 1 futsal salonu, 1 spor salonu, 2 plaj futbolu sahası, 1 forvet şut çalışma ve 1 kaleci eğitim alanı, lojman idari merkez, yemekhane ve sosyal tesislerden oluşan tesisin faaliyete geçme süreci tamamlandı.
1000’i aşkın ürün çeşidi ile cephe sistemleri, ısı yalıtım sistemleri, yapı kimyasalları ve zemin grubu olarak çok geniş bir skalada yatırımcılara, mimarlara veya müteahhit firmalara hizmetler sunan Işıklar Yapı Ürünleri, bu projesinde ABFA İnşaat’a yol arkadaşlığı yapmıştır.