Bayi Girişi

HABERLER

IŞIKLAR HABERTÜRK TV CANLI YAYIN KONUĞU

26May'16

Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk, Habertürk TV'de yayınlanan ve Serdar Kuter tarafından sunumu yapılan 'Ekonomide Görünüm' programına canlı yayın konuğu olarak katılım sağladı. Yayın süresi boyunca Özgür Üzeltürk ve Serdar Kuter, 'Isı Yalıtımı, Ses Yalıtımı ve Su Yalıtımı Konularının Önemi' üzerine sohbetlerini gerçekleştirdi.

Yalıtım sektörü ile ilgili önemli bilgiler veren Üzeltürk, dış duvarlardan başlayarak çatılarda devam eden detaylandırılmış ve doğru bir şekilde yapılan ısı yalıtım sonucunun %35-%40 arasında tasarruf sağlayacağını belirtti. Isı yalıtımının öneminin özellikle belirtildiği konuşmada, yeni konut alımı esnasında, ısı yalıtımının doğru yapılıp yapılmadığının araştırılması gerektiği de vurgulandı. Son zamanlarda tüketici tarafından artan yalıtım bilinci sonucu mutlu olduklarının da altı çizildi. Avrupa'da görülen yalıtım şartnamelerinin artık Türkiye'de de yapılmaya başlandığını fakat bu konuda daha da ileriye gidilmesi gerektiği belirtildi. Ayrıca, doğru yalıtım sonucunda binanın nefes alabileceğini söyleyen Üzeltürk, özellikle doğal malzeme ve toprak ile yaptıkları duvarlarda çok iyi performanslar aldıklarını da dile getirdi.

Ses yalıtım konusunda ise binalar yapılırken en önemli noktalardan birinin ses yalıtım olduğunu belirtip, Işıklar Yapı Ürünleri olarak bu konuda 2 yıl boyunca Ar-Ge çalışmaları sonucu büyük yatırım yaptıklarını belirtti.

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR