Bayi Girişi

HABERLER

ESKİMEYEN TUĞLA İLE FİKİR PROJESİ YARIŞMASI

17Haz'16

ESKİMEYEN TUĞLA İLE YAŞAYAN MEYDAN

“GÖLPAZARI TARİHİ TAŞHAN ÇEVRE DÜZENLEMESİ ÖĞRENCİ MİMARİ FİKİR PROJESİ YARIŞMASI

Işıklar Yapı Ürünleri'nin ana sponsorluğunda Gölpazarı Belediyesi işbirliği düzenlenen yarışmanın organizasyonu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi yürütücülüğünde Köyünü Yaşat Projesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Proje alanı olarak ele alınacak olan meydan Bilecik İli Gölpazarı İlçesi'nde tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan Taşhan'ı da kapsayan önemli bir meydandır. Kentin oluşumunda karakteristik öneme ve konuma sahip olan Tarihi Taşhan'ın bulunduğu alanın kamusal kullanım potansiyeli dikkate alınarak, kentsel ve kırsal yaşamla bütünleşik, kültür ve sanat çalışmalarına ve gösterimlerine olanak sağlayan, sürdürülebilirlik ilkesini gözeten özgün değerlere sahip bir projeyle yeniden değerlendirilerek projelendirilmesi amaçlanmaktadır.

Yarışma, Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinin kayıtlı lisans öğrencilerine açıktır.

(2015-2016 Bahar Dönemi sonu itibariyle mezun olmuş öğrenciler bu durumu belgelemek koşuluyla yarışmaya katılabilirler).


YARIŞMA ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

YARIŞMA DETAYLARI (DWG) İÇİN TIKLAYINIZ

www.eskimeyentugla.com

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR