Bayi Girişi

HABERLER

IŞIKLAR, OKUL PROJELERİNDE YER ALMAYA DEVAM EDİYOR!

05Eki'16

Işıklar Yapı Ürünleri’ne ait ısı yalıtım sistemi “İzoklinker”, Samsun’da bulunan Ses Okulları projesi için tercih edildi. Bünyesinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi, fen lisesi bulunan ve PS Mimarlık tarafından projelendirilen Ses Okulları, 15770,00 m2 arsa alanı üzerinde yaklaşık 15000,00 m2 inşaat alanına konumlandırıldı. Tasarım ekibini Pınar Erol ve Buket Turgut’un oluşturduğu proje, 800 öğrenci kapasitesine sahip bir eğitim kompleksi olma özelliğine sahiptir. Arazi kullanımı, kütle, iç mekan oluşumu ile bütüncül bir yaklaşım sergilemektedir. 

İçerisinde birçok imkanı barındıran Ses Okulları cephesinde kullanılan İzoklinker ile hem ısı yalıtımı yapılmış hem de yalıtım malzemesi Işıklar Kaplama Tuğla ile korunarak cephe de sağlam bir kabuk oluşturulmuştur. 3 farklı renkteki tuğlanın harmanlanmasıyla oluşturulan cephe, projenin daha sağlam bir kimliğe bürünmesini kolaylaştırdı. Kaplama tuğlalar, cam ve çelik ile birlikte kullanılarak projenin endüstriyel bir kimlik kazanmasını sağlamış ve proje çağdaş eğitime paralel olarak tasarlanmıştır. 

Birçok eğitim projesinde yer alan Işıklar Yapı Ürünleri, Ses Okulları projesinde de yer almaktan büyük mutluluk duymaktadır.

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR