Bayi Girişi

HABERLER

IŞIKLAR, ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ’NE YAŞAM KATTI!

14Ara'16

Bugüne kadar birçok projenin hayat bulmasında rol oynayan Işıklar Yapı Ürünleri, bu kez Bolu’da bulunan Abant İzzet Baysal Üniversitesi için tercih edildi. 

Doğa ile iç içe öğrenim görmeyi öğrencilerine tattıran Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde doğallığıyla çevreye hemen uyum sağlayacak olan Işıklar İzoklinker ve kırmızı renkte Işıklar Kaplama Tuğlalar kullanıldı. Dört mevsim mükemmel ısı yalıtımı sağlayan Işıklar İzoklinker, yazın dışarıdaki sıcak havayı içeriye, içerideki soğuk havayı dışarı geçirmeyen, kışın da dışarıdaki soğuk havanın içeri girmesini ve içerideki sıcak havanın dışarı çıkmasını engelleyen yapısıyla üniversitenin %60 oranında enerji tasarrufu sağlamasına yardımcı oldu. Ayrıca üniversite için tercih edilen Işıklar İzoklinker, ısı yalıtım plağının üzerine uygulanan kaplama tuğlaların alternatif renk ve dokulu yüzeyleri ile üniversite birimlerine ait cephelerin estetik bir görünüm kazanmasına imkan sundu. Yağmur, kar vb. hava koşullarına dayanıklı İzoklinker ile hem öğrenim gören öğrencilerin hem de üniversite görevlilerinin konforu düşünüldü.

İzoklinker ile birlikte kullanılarak üniversite kampüsünde yaşam bulan bir diğer ürün Işıklar Kaplama Tuğlalar ile üniversitenin estetik yapısı tamamlandı. Yalıtım plağı da kaplama tuğlalar sayesinde zırh ile kaplanmış oldu. Farklı dokusu ve kaliteli yapısıyla Işıklar Kaplama Tuğlalar, projelerin önemli tercihlerinden olmaya devam etmektedir.

Mimari beklentilere olumlu yanıt veren, uygulanabilirlik açısından konfor sunan, doğal yapılı Işıklar ürünleri ile tamamlanan Abant İzzet Baysal Üniversitesi, 10 fakülte, 4 enstitü, 6 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu ve 14 araştırma merkezi ile kaliteli ve çağdaş eğitim sunmaya devam etmektedir.

Işıklar Yapı Ürünleri olarak projede yer almaktan mutluluk duyduğumuzu belirtir, emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR