Bayi Girişi

HABERLER

IŞIKLAR, BARTIN’DA DÜZENLENEN TOPLANTI İLE YENİ ÜRÜNÜ EKOKLİNKER’İ TANITTI!

01Mar'17

Enerji, inşaat ve ambalaj alanları başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren Işıklar Holding’in inşaat sektörü içerisinde yer alan firması Işıklar Yapı Ürünleri, yeni ürünü Ekoklinker’i tanıttı. Bartın Amasra’da bulunan Northdoor Otel’de 18 Şubat 2017 tarihinde düzenlenen ve Bartın Belediye Başkanı Sn. Cemal Akın’ın da katılım sağladığı toplantıda, Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Sn. Özgür Üzeltürk tarafından tanıtılan yenilikçi ürün Ekoklinker hakkında birçok bilgi ve teknik özellik detayları tüm katılımcılara aktarıldı.  

Işıklar Yapı Ürünleri’nin iki yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu Ekoklinker’i ortaya çıkardığını ve özel fırınlarda 1000 derecede pişirilen klinker tuğlanın iç kısmına mineral yün yerleştirilerek üretildiğini, bu sayede de yüksek ısı yalıtımı ve ses izolasyonu sağladığını dile getiren Sn. Özgür Üzeltürk, ürünün yapıları yeniden şekillendireceğinin altını çizdi.

Isı ve ses yalıtımında rekor seviyelere ulaşan Işıklar Ekoklinker’in, farklı yoğunlukta 12 cm inceliğinde ve 42 desibellik sesi engelleyebilme özellikleri ile şehir gürültüsü, asansör ve sıhhi tesisat gürültülerinden uzak, huzurlu bir yapı içerisinde yaşama imkanını sağlayabilme özelliği, toplantı esnasında katılımcılara aktarılan en önemli bilgiler arasında! Ayrıca Ekoklinker’in, geleneksel duvar tipleri ile karşılaştırıldığında %50 civarında bir enerji tasarrufu sağladığı ve bu performasın tüm iklim bölgelerinde geçerli olduğu da toplantı esnasında belirtilen detaylar arasında yer aldı.

İnce yapısıyla alan kazanımı da sağlayabilen yoğun ve sağlam yapılı, depreme dayanıklı Ekoklinker ürününün şimdiden birçok önemli projede yer almaya başladığını ifade eden Sn. Özgür Üzeltürk, üretimlerinin iki ayrı fabrikada devam ettiğini ve üretimin 4’te 1’ini Ekoklinker’e ayırdıklarını, bu yıl 50 bin ton satış hedefledikleri bilgisini de katılımcılar ile paylaştı.

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR