Bayi Girişi

HABERLER

EKOKLİNKER 12 VE EKOKLİNKER 20 ALBAYRAK İNŞAAT PROJESİNDE BİRARADA!

17May'17

Işıklar Yapı Ürünleri tarafından sektöre sunulduğu ilk günden itibaren beraberinde ses ve ısı yalıtımı konularında büyük çözümler sunan Ekoklinker ürünü şimdi de Albayrak İnşaat tarafından uygulaması devam etmekte olan ve Altunizade'de konumlanan konut ve ofis konseptli projede! 

Yoğun bir noktada konumlanan projede ara bölme duvarlar için Ekoklinker 12 tercih edilirken; dış duvarlarda yüksek ısı yalıtımı sağlamak amacıyla Ekoklinker 20 ürünü tercih edilmiştir. Farklı yoğunlukta, sadece 12 cm inceliğinde Ekoklinker 12 ile alan kazanımı sağlamanın yanı sıra 42 desibellik sesi engelleyebilme özelliği ile de kullanıcıların şehir gürültüsünden ve komşu gürültüsünden uzak kalması sağlanmıştır. Ekoklinker 20 ile ise lambda (λ) değeri 0,09 W/mK ile ilave yalıtım malzemesine gerek kalmadan proje dış duvarlarının yüksek ısı yalıtım performansı sağlaması amaçlanmıştır. Cephedeki kolon ve kirişler de Ekoklinker panellerle kaplanmaktadır. Ayrıca binalardaki doğal nemi dengeleyerek binaların nefes almasına imkan sunan Ekoklinker 20 ve yüksek basınç dayanımı sağlayan Ekoklinker 12 ürünleri A1 sınıfı yanmaz ürünlerdir. 

Özellikle ısı ve ses yalıtımı konularındaki yüksek performansları sebebiyle mimarların son gözdesi olan Işıklar Ekoklinker, ekolojik bir ürün olması nedeniyle ve içerisinde bulunan mineral yün ile sağlam ve ekolojik binalar yapılmasına olanak sunmaya devam etmekte!

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR