Bayi Girişi

HABERLER

BLOOMBERG HT CANLI YAYIN KONUĞU - IŞIKLAR TUĞLA

10Mar'15

Işıklar İnşaat Malzemeleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk; geçtiğimiz günlerde Bloomberg HT'de Ali Çağatay İle Ana Haber programına konuk oldu. Işıklar İnşaat Malzemeleri'nde 1993'ten beri görev alan, 2013 yılında Genel Müdürlük görevine atanan Özgür Üzeltürk; konut sektöründe ki gelişmelerin yanısıra ürünlerinden de bahsetti.

Özgür Üzeltürk ; Konut sektöründe faiz indirimi ile ilgili; '' Faiz indiriminin bizim de işlerimizi oldukça geliştireceğini düşünüyoruz. Çünkü konut satışları geçtiğimiz yıl önemli bir ivme kazandı. 2014 yılında inşaat sektörünün büyümesi 2013 yılına göre biraz daha azaldı. 2015 yılında ise faiz ve dolar artışı gibi etkenler bizim de sektörümüzü oldukça etkileyecek. Fakat bizim üretimimiz doğal malzeme olduğu için ve doğal malzemeye olan talep her geçen gün arttığı için biz 2015 yılına ve sonraki yıllara ümitle bakıyoruz'' dedi.

Son olarak Özgür Üzeltürk ; ''Biz hem yurtdışından hemde yurtiçinden bölgesel isimler vererek ürünlerimizi daha sempatik ve akılda kalıcı hale getirmeye çalışıyoruz. Örneğin; amasra kiremit… Fabrikalarımız Bartın'da. Bartın ve çevresindeki ilçelerimizin isimlerini vermek dünyaya tanıtmak da bizim için oldukça gurur verici'' olduğunu belirtti.

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR