Bayi Girişi

HABERLER

MİMARLIK HAFTASI 2017: MALZEME ÜRETİCİLERİYLE MİMARLIK

26Eki'17

Dünya Mimarlık Günü kapsamında; Yapı – Endüstri Merkezi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Mimarlık Haftası 2017, #bencemimarlık diyerek birbirinden farklı konu ve konuşmacılara ev sahipliği yaptı. 

Işıklar Yapı Ürünleri'nin de sponsor olduğu Malzeme Üreticileriyle Mimarlık" oturumundaki paylaşımları ise şöyleydi; panel 5 gün, 10 oturum, 50 konuşması ve 2000'den fazla katılımcıyla görkemli bir kutlamaya dönüştü!

“Mimarlar Projelerine Sahip Çıksın ve Talepkâr Olsun" diyerek bir araya gelen üreticiler gözlem ve beklentileri ile ilgili paylaşımlarda bulundular. Pazarlama Müdürümüz Sayın Dilek Karaköz Toruş'un konuşmacı olarak yer aldığı “Malzeme Üreticileriyle Mimarlık" oturumundaki paylaşımlarına “bizleri zorlamanızı istiyoruz" diye başladı. Devamı ise şöyleydi; 

“Mimarlar bizi zorlarsa sorunlara çözüm olacak ürünler geliştirebiliyoruz. Mekanik sistemde çözüm ortaklarımız var. Şimdiye kadar 4-5 ofis dışında bizi zorlayan olmadı. Yıllar evvel Behruz Çinici, Platin Konutları için “yalıtım plağı üzerinde kaplama tuğlası istiyorum' demişti. Yalıtım plakaları üzerine tuğla boyutlarında kanallar açılarak İzoklinker Cephe Sistemi geliştirildi. O yıllardan bu yana hala bu ürünün satışı gerçekleşiyor. Malzeme seçimi sonrası da sahada olmanızı istiyoruz. Hangi malzemeyi nerede kullanacağınıza iyi karar vermeniz gerek" dedi. 

Teknoloji sayesinde daha özgür formlu tasarımlar gerçekleştirdiklerini, öte yandan geleneksel mimariyi canlandırmak adına 'Köyünü Yaşat' gibi çeşitli projeler yürüttüklerini anlatan Toruş, “Bence mimarlık biraz da geleneksel mimarimizi yaşatmak" diyerek sözlerini noktaladı.

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR