Bayi Girişi

HABERLER

YEŞİL RAPİDO: GELECEĞİN KENTLERİ KENTLERİN GELECEĞİ SPONSORU IŞIKLAR

23Kas'17

Yeşil Rapido, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Mimarlık Fakültesi işbirliği ile Dünya Şehircilik Günü olarak kutlanan 8 Kasım 2017’de MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleşti: Sponsorlar arasında Işıklar Yapı Ürünleri’de vardı.

Konferans, “Future & Design – Geleceğin Kentleri, Kentlerin Geleceği” başlığında sürdürülebilir ve daha yaşanabilir yaşam alanları kavramlarını ele aldı. Bu yıl ki konuk konuşmacılar kültür- mimari ve insan-mekan arasında var olan kırılgan ve karmaşık ilişkinin imgesini sunan, sektörel faaliyetlerinin yanında akademik çalışmalarını da sürdüren bir Londra’lı sanatçı Mimar Peter BARBER oldu. “Yüz Millik Şehir ve Diğer Katmanları” konulu sunum yapan Barber, yüksek yoğunluklu alanlarda düşük katlı kentsel konut planları geliştirdiği projeleriyle uluslararası pek çok ödüle layık görülen sanatçı mimarlığı bir tasarım zanaatkarlığı ve malzemelerin birleşimi olarak; aynı zamanda ekonomik, sosyal, politik boyutları olan bir meslek olarak tanımladı.   

Katılımcılarını; ülkemizin değerli mimarları, akademisyenleri, yapı sektörünün profesyonelleri, karar verici merci olan kamu kurumlarının yetkililerinin oluşturduğu 3. Yeşil Binalar Ötesi Konferansı’nda, gelecekteki ihtiyaç ve arzulara uyum sağlayacak şekilde değişime nasıl odaklanılacağı geniş paydada tartışıldı. 

Tüm gün süren konferansın sonunda ikinci konuk konuşmacı olan ünlü İngiliz Mimar Bob Allies “Bir Süreklilik Olarak Şehir: Allies and Morrison’dan Mimarlık ve Şehircilik” konulu sunumunu yaptı. Konuk konuşmacıların yapılarında tuğla tercih ediyor olması geleceğin yapı ürününün tuğla olacağına dair sinyaller verdi. 

Katılımcılara %100 doğal içerikli, sürdürülebilir ürünlerini tanıtabilme olanağı da bulan Işıklar Yapı Ürünleri geleceği şekillendiren kimliğiyle böyle bir organizasyona destek olmaktan onur ve mutluluk duyuyor. 

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR