Bayi Girişi

HABERLER

YAPI MALZEMELERİNDE KONFOR VE SAĞLIK KONFERANSI (TUKDER)

30Mar'18

Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneğinin gerçekleştirdiği ve aynı zamanda dernek üyesi olan IŞIKLAR YAPI ÜRÜNLERİ" nin ana sponsorluğunda gerçekleşen Yapı Malzemelerinde Konfor ve Sağlık Konferansı 30 Mart 2018 tarihinde Grand Ankara Hotel'de gerçekleşti. 

Etkinlikte açılış konuşmasını Tukder Başkanı Sn. Kadir Başoğlu yaptı. Sektör ile ilgili son gelişmelerin paylaşıldığı ve tartışıldığı konferansta, yenilikçi ürünler geliştirmek ve imal etmek için ihtiyaç duyulan yeni yatırımlar konusunda, uluslararası yatırımcı firmalarla görüşmelerin yapıldı. Çözüm önerilerinin ve piyasa şartlarının değerlendirildiği bu büyük organizasyonda, buluşma noktası niteliğini taşıyan konferansın moderatörlüğünü sanatçı Sn. Hakan Bilgin ve Tukder başkanı Sn. Kadir Başoğlu üstlendi.

Değerli konuşmacılardan Kuzeybatı Almanya Tuğlacılar Birliği Başkanı Dr. Dieter Figge, dinleyicilere yabancı ülkelerdeki Duvar ve Çatı Uygulamalarından detaylı bir şekilde bahsetti. Türkiye ekonomisinde enerji harcamalarının fazla olduğuna dikkat çekerken yapılarda ısı yalıtımına ve ses yalıtımına daha fazla önem verilmesi gerektiği, aynı zamanda yapı malzemelerinde konfor ve sağlığa dikkat çekerek, iç ve dış mekanlarda tuğla kullanımına teşvik edilmesinin ülkelerin ekonomilerine olumlu yönde yansıyacağını işaret etti.

Çeşitli konu başlıkları altında değerli konuşmacıların anlatımlarına yer verilerek bir çok bilgi alışverişi sağlandı. Konferansta sektörün gelişimine katkı sağlayacak konuşmaların ana başlıkları şu şekildeydi;

Yapı Malzemelerinde Gözenek Yapısının Biyokimyasal ve Fiziksel Yorumu

Konuşmacı: Mehmet Adlung- Baykara (Newcastle University)

Kil Ürünlerine Sağlık Perspektifinden Bakış

Konuşmacı:Dr. Gökhan Görçiz (Sanayi ve Tıp Doktoru)

Duvarlarda Akustik Konfor, Ses Yalıtım ile İlgili Yönetmelikler

Konuşmacı:Yrd. Doç. Dr.Nurgün Bayazıt (İTÜ Mimarlık Bölümü)

Konuşmacı:Dr. Nuran Danışman (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,Mesleki Hiz.Gn.Müdürlüğü

Yurtdışında Duvar ve Çatı Uygulamaları (Konfor ve Sağlık Perspektifinden)

Konuşmacı:Dr.Dieter Figge (Kuzeybatı Almanya Tuğla Birliği Başkanı

Kil Bazlı Çatı Kaplamaları, Performans ve Mimari Uygulamalar

Konuşmacı:Y.Mimar Volkan Sipahioğlu (TOBB ETÜ Üniversitesi,Mimarlık Bölümü


Kapanış konuşmasını Sn.Mimar Cengiz Bektaş ''Mimar Neden Sağlıklı ve Doğaya Uyumlu Malzeme Seçmeli'' sorusunun cevabını geniş bir yelpazede vererek dinleyicilerine anlattı.DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR