Bayi Girişi

HABERLER

IŞIKLAR EKOKLİNKER İLE HÜRRİYET GAZETESİNDEYDİ!

13Nis'18

Yapı sektörünün öncü firmalarından IŞIKLAR, iki yıllık AR-GE sonucu çıkardığı yeni nesil duvar sistemleri Ekoklinker ile Hürriyet gazetesinde yer aldı. 


Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Sayın Özgür Üzeltürk verdiği röportajda; mineral yün ile sağlanan yalıtım performansını bina ömrü boyunca dış hava şartlarından ve yangınlardan koruduğunu belirtti. Son yıllarda meydana gelen bina ve cephe yangınlarından ötürü Avrupa'da oldukça fazla tercih edilmeye başladığını söyleyen Üzeltürk, Ekoklinker'in mükemmel dayanıklılığı sayesinde yapılarda sağlam, koruyucu ve en önemlisi A Sınıfı yanmaz duvarlar oluşturduğunun altını çizdi. Ekoklinker Nedir?

“Ekoklinker kendinden yalıtımlı, kil esaslı, farklı yoğunluklarda üretilen ve ilave yalıtıma gerek duyulmayan yeni nesil duvar sistemleridir."

İçerisinde mineral yün (Knauf Inslulation) bulundurarak, ısı ve ses yalıtımında büyük avantaj sağlar. Özel fırınlarda yüksek derecede pişirilen klinker tuğlanın iç kısmına mineral yün yerleştirilerek üretilmektedir. Mineral yün ile sağlanan yalıtım performansını bina ömrü boyunca dış hava şartlarından ve yangınlardan korur. Ekoklinker mükemmel dayanıklılığı sayesinde yapılarda sağlam ve koruyucu duvarlar oluşturmaktadır Ayrıca geleneksel duvar tiplerine göre çok daha ince olması sebebiyle daha geniş mekanların yaratılmasına imkan sunmaktadır.


DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR