Bayi Girişi

HABERLER

​ BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK & ENERJİ ÇALIŞTAYI

24Nis'18

 BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK & ENERJİ ÇALIŞTAYI 

12-13 Nisan 2018 tarihlerinde Balıkesir Üniversitesi  Mimarlık Fakültesi tarafından  düzenlenen Balıkesir Karesi Belediyesi ve Balıkesir Mimarlar Odasının sponsor olduğu “Yaklaşık Sıfır Enerjili Binalara Doğru" MİMARLIK & ENERJİ ÇALIŞTAYI konulu seminer düzenlendi. İlk olarak Prof. Dr. H. Murat Günaydın'ın ''Mimarın Girişimciliği'' ile ilgili konuşmasına yer verildi.

Daha sonra değerli akademisyenlerin ve mimarların anlatımlarıyla seminer devam etti.

 İlk gün sunumların ve konuşmaların yoğun olduğu seminerde Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Sayın Özgür Üzeltürk, '' Mineral Yün Dolgulu Duvar Sistemlerinde Enerji Verimliliği'' hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Sunum daha çok Ekoklinker ağırlıklı bir konuşma olup, öğrencilerle soru-cevap şeklinde devam etti. 

Yapı kabuğunda geleneksel ürün ve enerji verimliliği konuları anlatıldı. Günümüzdeki yapılarının son teknoloji yapı ürünlerine olan eğilimi ve konfor, güvenliğin yapıda ön planda olması hakkında öğrenciler bilgilendirildi. 

Günün son sunumu olmasına rağmen öğrencilerin ve akademisyenlerin ilgisiyle sonlandı. İkinci günde ise öğrencilere konu ile alakalı proje çalışmaları yapıldı.


DİĞER HABERLER
TÜM SEMİNER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR