Bayi Girişi

HABERLER

GELECEĞİN TASARIMCILARI YAPI FUARINDA BULUŞTU!

23May'18

“KİL MALZEME İLE WORKSHOP"

Tüyapta 41.'si düzenlenen Yapı Fuarında Işıklar Yapı Ürünleri Grubu, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık öğrencileriyle geleneksel buluşmasını gerçekleşti. Dr. Öğr. Üys. Ümit Arpacıoğlu'nun girişimleriyle her sene yapılan 'Kil Malzeme ile Workshop' bu sene de öğrenci ekipleriyle beraber tasarım hikayelerini buldu. 

Gruplara ayrılan öğrenciler, çalışmalara eskiz çizimleriyle başlayarak tasarımlarını oluşturdular. Ardından yola çıktıkları soyut fikirlere kil malzemeden şekil vererek mimarinin tekniğini ve tasarım yönünü farklı koşullarda uygulama şansı buldular. 

Dr. Öğr. Üys. Ümit Arpacıoğlu'nun sözleriyle:

''Mimarlık öğrencilerinin bu şekilde çalışmalara katılarak aktif olarak görev alması, farklı hikayeleri işleyerek tasarımcı kimliklerini geliştirmelerine olanak sağlayacaktır. Elimizden geldiğince öğrencilerimizi böyle organizasyonlara katılıma teşvik ediyoruz.'' 

Öğrencilerin çalıştay süreci fotoğraf çekimleriyle desteklenerek 21-28 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla kampüsünde açılacak sergi de ziyarete sunulacak. 

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR