Bayi Girişi

HABERLER

HAYALLERİNİZİ İNŞA EDEN MOSTAR YAPI EKOKLİNKER’İ TERCİH ETMEYE DEVAM EDİYOR!

26Haz'18

Mostar Yapı, İpek Sokak Projesi'nde Işıklar Yapı Ürünleri'nin özel ürünü olan Ekoklinker'i tercih etti. Özel ses ve ısı yalıtımına sahip Ekoklinker, projenin tüm dış cephesinde kullanılırken, iç bölmelerde de tercih edildi. Dış cephede Ekoklinker 20, iç bölmelerde ise Ekoklinker 12 ürünü kullanıldı.

Işıklar Yapı Ürünleri'nin iki yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan “Ekoklinker Yeni Nesil Duvar Sistemleri" Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınladığı gürültü yönetmeliğine uygun üretilmiş olup, içerisinde mineral yün (Knauf Insulation) bulundurarak, ısı ve ses yalıtımında büyük ölçüde avantaj sağlamaktadır. Özel fırınlarda yüksek derecede pişirilen klinker tuğlanın iç kısmına mineral yün yerleştirilerek üretilen ve bu sayede sağlanan yalıtım performansını bina ömrü boyunca dış hava şartlarından ve yangınlardan korumaktadır. Son yıllarda meydana gelen bina ve cephe yangınlarından ötürü Avrupa'da oldukça fazla tercih edilmeye başlayan duvar tiplerindendir. Ekoklinker mükemmel dayanıklılığı sayesinde yapılarda sağlam ve koruyucu duvarlar oluşturmaktadır. Ayrıca geleneksel duvar tiplerine göre çok daha ince olması sebebiyle daha geniş mekanların yaratılmasına imkan sunmaktadır.

 “Ekoklinker" tüm bu avantajları sayesinde komşu duvarlar veya odalar arasında 65,2 dB değerinde ses yalıtımını sağlayıp, kullanıcılarına konfor ve güvenlik sunar.

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR