Bayi Girişi

HABERLER

IŞIKLAR YAPI ÜRÜNLERİ TASARIM KÖYÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

08Eki'18

1993'ten bu yana düzenlenen Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması (UMÖB)'nın devamı olan Tasarım Köyü etkinliğinin 2.'si İzmir Seferihisar ilçesinin Düzce köyünde gerçekleştirildi.

Kurulduğu günden itibaren ülke çapındaki en geniş mimarlık bölümü buluşması olma özelliği taşıyan etkinliğe, farklı disiplinlerden 190 öğrenci ve 70 yürütücü katılım sağladı. Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı ve Endüstriyel Tasarım bölümlerindeki öğrencilerin katıldığı etkinlikte, Işıklar ürün gruplarına ilişkin tanıtım semineri gerçekleştirildi. Sektördeki gelişmelere dair bilgi aktarımının da sağlandığı seminer esnasında, yine sektörde çığır açan Ekoklinker ürünü hakkında bir tanıtım yapıldı. Işıklar Yapı Ürünleri Ürün Yöneticisi Sn. Pınar Özçırpıcı tarafından gerçekleştirilen sunuma, sürdürülebilir mimarinin önem kazandığı şu günlerde, mimarlık öğrencilerinin ilgisi yoğundu. Isı ve ses yalıtımı konusundaki üstün performansı, doğal yapısıyla sağlayabilen Ekoklinker, etkinliğin parlayan yıldızı oldu.

Geleneksel duvar tiplerine göre çok daha ince olması sebebiyle daha geniş mekanların yaratılmasına imkan sunan Ekoklinker, dış duvarlarda 20/25cm kalınlıklarda 0,075 W/mK 'e kadar ısı yalıtım değeri sağlarken, ara bölme duvarlarda ise 10/12/15/19 cm kalınlık seçeneklerinde 40 dB 'den 65 dB'e kadar mükemmel ses yalıtımı sağlıyor.

Seminerin ardından gerçekleşen ''Tuğla Ne Olmak İster?'' isimli workshop yarışmasıyla ilk 3'e kalan gruba ödülleri takdim edildi. Etkinlik süresince Uygulama ve Pazarlama Sorumlusu Sn. Birol Kaya ve Kuzey Ege Bölge Yöneticisi Sn. Serkan Türe de sektöre dair tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR