Bayi Girişi

HABERLER

IŞIKLAR MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARINDA DESTEK VERİYOR

03Kas'20

25.05.2015 tarihinde yürürlüğe giren “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler Sınıfında Yer Alan Mesleklerde Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu Kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi Almaya Hak Kazanan Kişilerin Sınav ve Belge Ücretlerinin İşsizlik Sigortası Fonundan Karşılanmasına İlişkin Usul ve Esaslar" da 02.03.2017 tarihinde yapılan değişiklikle, çalışanların sınav ücretlerinin işverenleri tarafından karşılanabilmesine imkân sağlanmıştır.

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu EK-1 (Ek: 4/4/2015-6645/74 md.) maddesi uyarınca Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan işçilerin çalışması yasaklanmıştır. Işıklar İnşaat Malz. San. Ve Tic. A.Ş. İnşaat Ustalarının MYK Yeterlilik Belgesi sahibi olmaları için üzerine düşen sorumluluğu gerçekleştirmek adına firmamızın ürettiği ürünleri kullanarak mesleklerini icra eden ve belge sahibi olmak isteyen ustaların ilgili teşvikten yararlanarak bu belgeyi almasını sağlamaktadır.

Projemize başvuran ustalarımız, Yetkili belgelendirme kuruluşu CERTEST KONTROL VE BELGELENDİRME HİZMETLERİ A.Ş. tarafından yapılan teorik ve pratik sınavlardan geçmeleri halinde Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacaklardır.

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR