Bayi Girişi

HABERLER

IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş

15Eki'14

IŞIKLAR ENERJİ ve YAPI HOLDİNG A.Ş

Birleşme Sonrası Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.'nde Yeni Atamalar;

Işıklar Grubu Şirketlerinden BİST'de işlem gören ve Holding şeklinde örgütlenmiş aynı faaliyet konusuna sahip iki Şirketi Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. ile Işıklar Yatırım Holding A.Ş.'nin Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. bünyesinde birleşme işlemi tamamlanmıştır. Birleşme sonrası Işıklar Yatırım Holding bünyesinde görev yapan Sn.Sırrı Gökçen Odyak Şirket Genel Müdürlüğü'ne, Sn. Ahmet Lütfi Göktuğ Mali İşler Müdürlüğü'ne atanmıştır.

Sn. Sırrı Gökçen Odyak İzmir doğumludur. Liseyi West Chester High School (A.B.D.) da bitirmiştir. 1970 yılında University of Strathclyde (İskoçya)'dan Gemi İnşa Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1974 yılında katıldığı IŞIKLAR Grubunda mühendislikten başlayıp, üst kademe yöneticiliğe uzanan bir kariyer yapmıştır. IŞIKLAR Grubunun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevini yapan Sn. Sırrı Gökçen Odyak, en son olarak Işıklar Yatırım Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Sn Ahmet Lütfi Göktuğ İstanbul doğumludur. Orta öğrenimini 1976 yılında Bakırköy Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 1981 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olmuştur. 1986-2003 yılları arasında çeşitli şirketlerde Mali İşler Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2003 yılında Işıklar Grubu şirketlerinden Işıklar İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A .Ş. 'de Mali işler Müdürü olarak göreve başlayan Sn.Ahmet Lütfi Göktuğ 03.12.2007 tarihinden itibaren Işıklar Yatırım Holding A.Ş.' de Mali İşler Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Yönetim Kurulu Başkanı Sn Rıza Kutlu Işık, bugüne kadar verdikleri hizmetlerden dolayı Işıklar Enerji ve Yapı Holding Genel Müdürü Sn.Serdar Nuri Eser'e ve Mali İşler Müdürü Sn. Dilek Bodur'a teşekkür ettiğini belirterek yeni organizasyonun hayırlı ve başarılı olmasını dilemiştir.Birleşme sonrası oluşan yeni yapı ile Işıklar Grubunun başta enerji, inşaat, ambalaj ve döküm şirketleri olmak üzere tüm şirketleri tek çatı altında toplandığını belirten Sn. Rıza Kutlu Işık, yeni yapının Grubun günümüz rekabet koşullarında karar almasını kolaylaştıracağını , operasyonların daha yalın bir hale geleceğini, finansal kaynakların daha verimli kullanılmasına olanak tanıyacağını ve kurumsal yönetim uygulamaların daha etkin bir işleyişe kavuşmuş olacağını ifade etmiştir.

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR