Bayi Girişi

HABERLER

TUKDER TUĞLA-KİREMİT ZİRVESİ ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİ

19Mar'14

Sektör ile ilgili son gelişmelerin paylaşıldığı ve tartışıldığı, yenilikçi ürünler geliştirmek ve imal etmek için ihtiyaç duyulan yeni yatırımlar konusunda, uluslararası yatırımcı firmalarla görüşmelerin yapıldığı, çözüm önerilerinin ve piyasa şartlarının değerlendirildiği büyük bir organizasyon ve buluşma noktası niteliğini taşıyan Türkiye Tuğla-Kiremit Zirvesi, 19 Mart 2014 tarihinde 16. kez Ankara' da, Rixos Grand Ankara otelde gerçekleştirildi. Zirveye Çevre ve Şehircilik Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK, Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halil İbrahim METİN ve Müdür Yardımcısı Ali İhsan GÜNDOĞAN, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve diğer kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ile bütün yurttan Tuğla-Kiremit Sanayicileri katıldı.

Türkiye' deki bütün Tuğla-Kiremit Sanayicilerinin katılımı ile gerçekleştirilen zirvenin açılış konuşmasını, TUKDER Yönetim Kurulu Başkanı Kadir BAŞOĞLU yaptı. Zirvenin devamında, Kalkınma Bakanlığı'ndan Asaf ERDOĞAN, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı' ndan İş Müfettişi Onur BATUMAN ile Bursa Grup Başkanı İş Müfettişi Hayrettin SALDI ve Çevre ve Şehircilik Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK birer konuşma yaptılar..

Işıklar İnşaat Malzemeleri A.Ş. adına söz alan İç Anadolu Bölge Satış Müdürümüz Sn.Deniz Özyurt; 2014 yılının ilk çeyreği için tablomuzun oldukça iyi olduğu, son günlerde piyasadaki seçim durgunluğuna rağmen bizim 2014'deki beklentilerimizin çok büyük olduğunu ve tüm çalışmalarımızın bu doğrultuda ilerlediğini belirtti. Piyasaların, seçimlerin ardından beklenen ivmeyi tekrar kazanacağını ve 2014 bütçelerimizi rahatlıkla yakalayacağımızı belirtmiştir.

Zirvenin ikinci bölümünün devamında, sektördeki son gelişmelerin tartışıldığı, sorunların görüşüldüğü, çözüm önerilerinin ve piyasa şartlarının paylaşıldığı bölgesel değerlendirmeler yapıldı. Bu değerlendirmelerin ardından, Olağan Genel Kurul yapılarak 16. Türkiye Tuğla-Kiremit Zirvesi sona erdi.

DİĞER HABERLER
TÜM DİĞER HABERLERİ
IŞIKLAR SOSYAL
ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR